Miért tanulj mesterszakon? – mérnökök válaszolnak - Balázs Szabolcs

A Szegedi Tudományegyem 6 kara, 27 mesterképzést hirdet a 2022-es keresztféléves felvételi eljárásban. A jelentkezők nappali és levelező tagozatos, államilag finanszírozott és önköltséges képzések közül választhatnak november 15-ig.




Balázs Szabolcs 2020 februárjában végzett a Mezőgazdasági Karon, mint mezőgazdasági agrármérnök, jelenleg pedig takarmánykeverő üzemvezető a Hódagro Zrt.-nél. – Feladataim közé tartozik az állatállomány takarmányozása, receptúrák legyártása, az alapanyagok rendelése és a késztermékek kiszállítása. Gyerekkorom óta érdekelt a mezőgazdaság, imádtam a kertben tevékenykedni, ezért tanultam tovább ilyen területen. Az SZTE változatos képzési palettát kínált és fontos volt számomra az is, hogy a dél-alföldi régióban maradjak. A képzés és a munkahelyi gyakorlat során a növénytermesztés és az állattenyésztés minden területével megismerkedtem, így például a nagyüzemi állattartás sajátosságaival is – mondta el. Hozzátette: a Szegedi Tudományegyetemet azért ajánlja, mert családias a légkör, sok szakmai, gyakorlati képzés van, és számos duális partner segíti az adott szakma tényleges megismerését. A szegedi diploma nagyon jó ajánlólevél, Szegeden és környékén minden cég ismeri az SZTE-s oktatókat és hallgatókat.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Sokacz_ZsofiaSokacz Zsófia - SZTE-BBMK

Kiskoromban nagyon szerettem a zenét, zongorázni kezdtem, majd kilenc évesen eldöntöttem, hogy zongorista leszek. Egy zenei táborban ismerkedtem meg az akkori tanárommal, általa pedig a jelenlegi zongoratanárnőmmel. Nekik köszönhetem, hogy felvettek a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karra. Szeged mindig is vonzott, hisz gyönyörű város és több barátom is tanul itt. Zenepedagógia és zenepszichológia mellett, tanításgyakorlatunk is van, így általános és középiskolásokat oktathatunk. Az itt töltött éveim alatt szenvedélyemmé vált a tanítás. A jövőben, zeneiskolában szeretnék dolgozni.


Nemeth MelittaNémeth Melitta – TTIK, földrajz

Korábban már elkezdtem egy szakot, viszont úgy hozta az élet, hogy azt abbahagytam. Ezután elkezdtem dolgozni, és a munkám során jöttem rá, hogy a turizmus és a földrajz az, ami igazán érdekel. Így újra nekifutottam a tanulásnak, és felvételiztem a TTIK-ra, földrajz szakra. Szakiránynak a turizmust választottam. Itt végre úgy érzem, hogy a helyemen vagyok. Pozitívum, hogy habár kevesen vagyunk ezen a specializáción mégis elindították, így sokkal több idő jut egy-egy emberre az órákon.





További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.