Meghívó az MFT Szegedi Osztály 2018. március 1-i előadóülésére

A Magyar Földrajzi Társaság Szegedi Osztálya tisztelettel meghívja Önt a

2018. március 1-én, csütörtökön 17 órakor kezdődő ELŐADÓÜLÉSÉRE.

Dr. Szilassi Péter: GYERTYÁK A VULKÁNNÁL… - ETIÓPIA EMLÉKEXPEDÍCIÓ 2018

2017 decemberében négy jó barát elutazott (közülük ketten visszatértek) Etiópiába, hogy megcsodálhassák az ország egyedülálló természeti és kulturális látnivalóit. Elindultak, hogy valóra váltsák évek óta dédelgetett álmukat, eljussanak a helyiek által a „Pokol Kapuja” –ként emlegetett Erta Ale vulkánhoz, és a kráter peremén emléket állítsanak hat éve ott tragikus körülmények között elhunyt barátainknak: Fábián Tamásnak és Dr. Szabad Gábornak.

Álltak Etiópia „tetején” 4300 méteres magasságban, néhány nappal később Afrika legmélyebb pontján, a Danakíl-mélyföld kietlen, sós sivatagában. Két és fél hetes útjuk során felkerestek öt világörökségi helyszínt és három nemzeti parkot. A vetített képekkel, videofelvételekkel gazdagon illusztrált beszámoló e fantasztikus élményeket adó emlékexpedícióról ad keresztmetszetet.

P1100532 00001

P1100782 P1100777

AZ ÜLÉS HELYE: Szeged, Egyetem utca 2-6. Ady-téri épület, III. emelet - Gazdaság- és Társadalomföldrajz Tanszék, Krajkó Gyula tanterem

Az előadóülés időpontja: 2018. március 1. csütörtök 17 óra