Nevtelen_terv

Meghívó az MFT Szegedi Osztály 2018. október 25-i előadóülésére

Dr. Karancsi Zoltán: Aktív vulkánoktól az ősi köderdőkig, avagy barangolás geográfusként a Kanári-szigeteken

A Magyar Földrajzi Társaság Szegedi Osztálya

tisztelettel meghívja Önt a

2018. október 25-én, csütörtökön 17 órakor kezdődő

ELŐADÓÜLÉSÉRE.

Dr. Karancsi Zoltán:

AKTÍV VULKÁNOKTÓL AZ ŐSI KÖDERDŐKIG, AVAGY BARANGOLÁS GEOGRÁFUSKÉNT A KANÁRI-SZIGETEKEN

A Kanári-szigeteket, amely a Föld egyik legnagyobb természetes vulkanológiai laboratóriuma, nevezik az örök tavasz szigeteinek, de vannak olyan részei, ahol gyakran fázhat az ember. A meglátogatott legnagyobb sziget (Tenerife) száraz partvidékei a tömegturizmus nyaraló-paradicsomaivá váltak, de a belső területek változatos vulkáni formái, különleges klímája, sajátos növényvilága is felfedezésre csábít. Az elő-adásban Tenerife mellett felkeressük a turisták által kevésbé látogatott, egyedülálló szubtrópusi köderdőiről híres La Gomerát, ahol Kolombusz is többször megfordult, valamint a legzöldebb (La Isla Verde) és legszebb (La Isla Bonita) La Palmát, a legaktívabb vulkáni szigetet is, melynek kalderájának peremén találjuk a világ egyik legfontosabb csillagászati obszervatóriumát.

AZ ÜLÉS HELYE:

Szeged, Egyetem utca 2-6. Ady-téri épület