SZTE Info

kep_innovacios_dij_1170x431_2019_fekvo1

Ismét lehet pályázni az SZTE Innovációs Díjra

A Szegedi Tudományegyetem ismét meghirdeti az SZTE Innovációs Díj pályázatot. Az egyetemi kutatók és hallgatók pályamunkáit 2019. március 18. éjfélig várják.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A pályázat célja az egyetem azon kutatóinak, valamint hallgatóinak támogatása, akik az egyetemhez kötődő kutatómunkájuk során olyan tudományos eredményt, innovatív megoldást dolgoztak ki, amely szellemi alkotásnak minősül és üzleti szempontból hasznosítható lehet.

Pályázni, a tavalyi évhez hasonlóan az alábbi kategóriákban lehet:

• Leginnovatívabb TDK munkáért
  • Leginnovatívabb PhD munkáért
  • Leginnovatívabb kutatómunkáért a műszaki tudományok területén
  • Leginnovatívabb kutatómunkáért a természettudományok és élettudományok területén
  • Leginnovatívabb kutatómunkáért a bölcsészettudományok és társadalomtudományok területén

A pályázati felhívás és a pályázat benyújtásához szükséges dokumentumok: nyilatkozat, pályázati adatlap itt letölthetőek.

Benyújtás módja: elektronikus, inno@rekt.szte.hu címre.

A pályázattal kapcsolatban bővebb információt a Kutatás-fejlesztési és Innovációs Igazgatóság ad a következő elérhetőségeken: telefon: +36 62 546 702; email: inno@rekt.szte.hu.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2019. január 09.

SZEM_2018_dekanok_nyito

Mi a szegedi egyetem küldetése? A 2000-ben született 12 karú szegedi universitas kari vezetőinek válaszai az SZTE honlapján a Pillanatfölvétel a dékánoktól interjúsorozatban olvashatóak. Ezekre épül a Szegedi Egyetem Magazin alábbi összeállítása, amely az SZTE 12 karának hasonlóságait, az összetartó és előre vivő erőket villantja föl.

SZTEtelevízió

2018. szeptember 14.

tanevnyito_2018

A nemzeti hagyományok ápolásának jelentőségéről és az értelmiséggé válás összetettségéről is szó esett a hazai felsőoktatási intézmények 2018-2019. tanévét megnyitó, a Szegedi Tudományegyetemen rendezett ünnepségen. Az SZTE új rektora, a kormány két képviselője és Szeged polgármestere köszöntötte az elsőéves hallgatókat.

Eseménynaptár RSS

Rendezvénynaptár *

12:10 - 13:10
    Verset mond: Kovács Kincső egyetemi hallgató (SZTE TTIK)
    15:00 - 16:00
    16:00 - 17:00
    A könyvbemutató-beszélgetés résztvevői: Feleky Gábor, Homoki-Nagy Mária, Juhász Krisztina, Molnár Judit, Révész Béla
    18:00 - 19:00
    Szabó Ferenc Krisztián (SZTE BTK Klasszika-Filológia és Neolatin Tanszék): Itt vannak a királyok – hol vannak a királyok? Cornelius Nepos királyokról írt és elveszett (vagy meg sem írt) életrajzainak problematikája a Reges 1, 1-2 szövegének elemzése alapján
    19:00 - 20:00
    Századokon átívelő és a mai napig népszerű a dalírás. Örökzöldek és különlegességek is felcsendülnek a dalest során. A nagy klasszikusok, pl. Schubert, Schumann, vagy a kihagyhatatlan Kodály mellé igyekeztünk olyan szerzők dalaiból is válogatni, akiket elsősorban nem dalszerzőként tartanak számon. Köztük van Rossini, Chopin, Wagner, Verdi, vagy Kálmán Imre, egyik leghíresebb operettszerzőnk. Híres szegediek előtt is lerójuk tiszteletünket, az operettjeiről híres Huszka Jenő, a szegedi operaéletet felvirágoztató Vaszy Viktor és méltó utódja, Pál Tamás dalainak előadásával. Azt est házigazdája: Pál Tamás karmester, Liszt-díjas, Kiváló művész, a Szegedi Nemzeti Színház örökös tagja.