Mezogazda_Napok

Ott voltunk a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napokon is!

2024. május 10.
1 perc

Ha jön a tavasz, és a jó idő, és mellette Hódmezővásárhely település nevét említjük, akkor a Csongrád-Csanád megyeiek agrárszakemberei számára egyértelmű, hogy akkor itt az ideje a „Vásárhelyi Gazdanapoknak”.

Idén is számos érdekességgel vártuk az élelmiszeripar és mérnöki tudományok iránt érdeklődőket. Amellett, hogy az érdeklődők megismerhették a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának széles képzési kínálatát, duális és kooperatív képzési lehetőségeit, diákjaink és munkatársaink által a kar életébe is betekintést nyerhettek.

Az érdeklődők számára agrár és műszaki képzési területünk kapcsán is számos érdekességgel készültünk. Az élelmiszeripar iránt érdeklődők a mikrobiológiai oktatásunk révén használatos Petri csészéket, és azok tartalmát szemlélhették meg. Többek között különböző baktériumtelepeket, baktériumokkal rajzolt műveket csodálhattak meg a résztvevők. Emellett, aki egyik érzékszervünk árán a látását szerette volna tesztelni, ő a különböző koncentrációjú, színezéket tartalmazó kémcsöveket állíthatott sorba színük alapján. Műszaki képzési területünkről is bemutattunk különféle 3D nyomtatott figurákat, különböző pneumatikus karokat. Így a mérnöki tanulmányok iránt érdeklődők számára betekintést tudtunk nyújtani a szegedi mérnökképzés gyakorlati oktatásába.

Képzéseinkről bővebb tájékoztató IDE kattintva érhető el.

Nyitókép: facebook.com/allattenyesztesinapok